Bursa İl Milli Eğitim Müdürü değişti

Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü değişti. Tuzla İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Seyit Ali Büyük’ün yerine atanarak yeni vilayet ulusal eğitim müdürü oldu.

AHMET ALİREİSOĞLU KİMDİR?
Samsun’un 19 Mayıs İlçesinde 1970 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Samsun’da bitirdikten sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında öğretmenliğe başlayan Alireisoğlu, 2005 yılına kadar çeşitli ilköğretim ve liselerde öğretmen olarak çalıştı. Meslek hayatını 2005 yılında eğitim yöneticisi olarak sürdürürken okul müdürlerinin yetişmesi daha nitelikli hale getirilmesi maksadını gözeten çeşitli sivil toplum tertiplerinin gerçekleştirdiği farklı projelerde yer aldı. 2014 yılında Tuzla İlçe Ulusal Eğitim Müdürü olarak çalışmaya başladı.

Çok sayıda Avrupa Birliği Erasmus+, İSTKA ve TÜBİTAK projelerinde yer aldı. Eğitim İdaresi alanında çeşitli üniversitelerde konuk öğretim üyesi olarak dersler verdi. Eğitim süreçlerinde karşılaşılan sorunların idaresi, okul-veli işbirliği, öğretmenlerin mesleksel gelişimleri üzere alanlarda araştırmalarını sürdürüyor. Yeterli derecede İngilizce bilen Aliresoğlu evli ve üç çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir