Greta Thunberg, Andrew Tate’e verdiği yanıtla sosyal medyayı salladı

Çevre aktivisti Greta Thunberg, kendisiyle dalga geçen ABD’li kickboksçu Andrew Tate’e Twitter’da verdiği cevapla ses getirdi.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere nazaran, Google’ın bu yıl en çok aranan ismi olan, medyanın gündeminden düşmeyen, cinsiyetçi ve bayanları aşağılayan tabirleriyle bilinen Andrew Tate, Greta Thunberg’i etiketleyerek bir tweet attı. Tate tweetinde, iki lüks arabasının motorlarına dair özellikleri paylaşarak 33 arabası olduğunu söyleyerek “Bana email adresini gönder ki sana otomobil koleksiyonumun listesini ve karbon emisyonlarının ölçüsünü atayım” dedi.

ABD’nin çok tartışılan figürlerinden ve “kızgın bir genç adam olarak çok sayıda takipçi topladığı” belirtilen Tate’e 19 yaşındaki Thunberg’in cevabı ise toplumsal medyada olay oldu.

Dünyanın önde gelen iklim değişikliği aktivistlerinden olan Thunberg, Tate’e şu karşılığı verdi: “Evet lütfen, aydınlat beni: küçü[email protected]

‘YILIN TWEET’İ’

Kimi kullanıcılar, Thunberg’in bu karşılığıyla Tate’i bitirdiğini söyleyerek Tate ile dalga geçti. Bir kullanıcının, “Hiç karbon salınımı yapmadan ateşe vermek diye işte buna denir” yazdığı görüldü.

Kimi kullanıcılar ise Thunberg’in tweet’inin yılın tweet’i mertebesine ulaştığını söyledi.

Bazı kullanıcılar ise Thunberg’i fizikî bir deformasyona işaret ederek bir nevi cinsiyetçi bir cevap verdiğini söyleyerek eleştirdi.

Tate’in Thunberg’e karşılığı ise, “Ne hakla!” oldu.

Tate, Google’un 2022’de en çok aranılan şahısları listesinin en başında yer alan bir isim. Çok sağ ideolojiye sahip etraflarda tanınan ve sevilen Tate, birtakım podcast kısımlarında verdiği karşılıkların ve Twitch yayınlarının sirkülasyona girmesiyle anaakımda ünlenmişti.

Twitter, Tate’in hesabını bu yıl dondurmuş, Tate geçen ay Twitter’a geri dönmüştü. Tate, Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok’ta ise hala yasaklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir