Kelle paça karşılığında sözleşme imzalamıştı! Şampiyon oldu, beyti karşılığında yeniden anlaştı…

Amatör spor kulüplerinden Karabağlar Spor Kulübü, 23 yaşındaki kaleci Kenan Gürsen Saat ile bir dönem sınırsız kelle paça çorba karşılığında muahede sağlayarak farklı bir transfere imza atmıştı.

Buna nazaran Saat, spor kulübüyle yaptığı muahede karşılığında bir dönem uzunluğunda sınırsız kelle paça çorba içti.

Spor kulübü lideri Adem Kuzu’nun birebir vakitte restoranı olduğunu ve burada sık sık kelle paça çorba içtiğini belirten Saat, ekibin şampiyon olması halinde sınırsız beyti karşılığında mutabakat sağlayacağını belirtmişti.

İzmir Karabağlar bölgesi Birinci Amatör Küme 9. Küme namağlup şampiyonu olan Karabağlar Spor Kulübü, genç kaleciye verdiği kelam tuttu.

Kulüple oynamaya devam eden Saat, bu sefer sınırsız beyti yeme karşılığında ekiple mutabakata vardı.

Takımdaki bir başka kaleci Onur Keser de kadro arkadaşının muahedesini cazip bularak tandır karşılığında imza attı.

“İstediğim gün, istediğim saatte beyti yiyeceğim”

Sezonun başından beri kadrolarını şampiyon yapmak için ellerinden geleni her şeyi yaptıklarını söyleyen Saat, “Sonunda namağlup şampiyon olduk. Ben geçen dönem kelle paça için anlaşmıştım. Liderimiz kelam vermişti, bu sene de beyti için anlaştık. İki taraf da mutabakattan ötürü memnun. Bundan sonra istediğim gün, istediğim saatte beyti yiyeceğim. Liderim müsaade verirse beytiden evvel kelle paça da içerim. Bundan sonraki mutabakatlarımız ise sürpriz olsun” dedi.

“Dükkanın önünden ne vakit geçsem Kenan oradaydı”

Saat’in ekip arkadaşı kaleci Onur Keser ise “Çok değişik bir mutabakat oldu. Hepimiz çok şaşırmıştık. Liderimiz bize transferi açıkladığında arkadaşımız da çok sevinçliydi. Dönem boyunca Kenan’ı her gördüğümde dükkanın önündeydi. Dükkanın önünden ne vakit geçsem Kenan oradaydı. Pek hoş bir transfer. Ben de tandır üzerine mutabakat yaptım” diye konuştu.

“Her iki taraf da mutlu”

Karabağlar Spor Kulübü Lideri Adem Kuzu, “Kenan kardeşimizi kelle paça karşılığı transfer ettik ve verdiğimiz kelamı tutarak namağlup şampiyon olduk. Artık Kenan için beyti, Onur için tandır hazırlayacağız. Birinci transferden sonra çok kişi sordu, ben de onlara ‘Yemek daha maliyetli’ dedim. Kardeşlerimiz istedikleri vakit kelle paça çorba da içebilir. Onların her vakit arkalarındayız” sözlerini kullandı.

Başkan yardımcısı Sinan Mermercioğlu ise “İki kalecimizin de grubumuzla yola devam etmesi bizim için memnunluk verici. İkisinden de dönem boyunca çok mutluyduk. İnşallah gelecek dönemde da hoş maçlar çıkarırız. Enteresan bir transfer oldu fakat her iki taraf da keyifli. Natürel ki harçlıklarını da veriyoruz fakat onların istediği yemekleri de çabucak hazırlıyoruz” kelamlarına yer verdi.

Antrenörleri Davut Bulgak nezaretinde yapılan egzersizin akabinde soluğu restoranda alan ikili, beyti ve tandır sipariş ederek yemek yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir