Kürşad Zorlu: Şu an 15 bandını aştık, ‘Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e’ sloganımız müthiş tuttu

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli, Genç Teşebbüs ve Yönetişim Derneği’ni ziyaret etti.

Zorlu, burada yaptığı konuşmada, “Önceki anketler ile son bir haftadır yapılanlar ortasında çok önemli fark var. Milletvekili Seçimi açısından ise bizim parlamentoda birinci parti olma gayemiz var elbette. Şu an 15 bandını aştık. Partimizin değişim ismine ne yapmak istediğini beşerler görmeye başladı… Alandan geliyorum ve ‘Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e’ sloganımızın harikulade tuttuğunu görüyorum” sözlerini kullandı.

ANKA’nın haberine nazaran; Kuvvetli, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Yapılan anketlerin ortalamasını söyleyeyim Millet İttifakı önde. Bunu net söyleyebilirim. Birinci turda seçimi kazanma ihtimalimiz yüksek. Çok süratli bir toparlanma olduğunu görüyoruz. Evvelki anketler ile son bir haftadır yapılanlar ortasında çok önemli fark var. Milletvekili Seçimi açısından ise bizim parlamentoda birinci parti olma gayemiz var elbette. Şu an 15 bandını aştık. Partimizin değişim ismine ne yapmak istediğini beşerler görmeye başladı… Alandan geliyorum ve ‘Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e’ sloganımızın harikulade tuttuğunu görüyorum. Milletimiz ortak akış ve uzlaşma yapabilecek bir idare istiyor. Sloganımızın yayılmaya başlaması bizi çok memnun etti.

Ekonomi ülkenin temel sorunu ve bu hususta çok süratli sonuç elde etmemiz gerekiyor. Bizim bu manada çok güzel bir takımımız var. Yeterli hazırlanmış bir iktisat tahliller bütününe sahibiz şu anda. Türkiye değişime hazır bunun da ötesinde İYİ Parti takımlarının bu halde konuşlanmasına karşı dünyada da bir inanç oluşmuş görünüyor. Dünya çapında bağımsız derecelendirme kuruluşlarından olumlu sesler geliyor. Bunlardan biri de FİTCH. Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantıda buna yönelik bir karar alındığını biliyoruz Bunun hükümete yansıyabilmesi için natürel partimizin parlamentoda güçlü olması gerekiyor.”

‘HÜKÜMET DAĞILIMI İÇİN PAZARLIK YAPMADIK’

Bakanlıklarla ilgili bir pazarlık yapmadıklarını belirten Kuvvetli, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hatta Genel Liderimiz 2 Mart’taki toplantıda evvel adayı belirleyelim sonra geçiş süreci yol haritasını konuşuruz biçiminde bir irade ortaya koydu. O gün hiçbir pazarlığın içinde olmadık, yolunu açmadık. 6 Mart’ta Millet İttifakı yeni bir heyecana kavuştu. Artık alandayız ve milletimizin helal oylarını istiyoruz. Biz iktidarımızda hazine ve maliye bakanlıklarını ayıracağız. Hazine Bakanlığı’nın bizde olmasını istiyoruz ve bunu yüksek sesle söylüyoruz. Fiyat istikrarı ve inanç ortamı açısından biliyorsunuz ki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bir sembol kuruluş. İki kanun teklifimiz olacak. Merkez Bankası’nın tarafsızlığı ve inanç sağlaması için hem seçim tekniğini hem de atanma biçimini değiştireceğiz. Varlık Fonunu ise büsbütün kaldırıyoruz. Alışılmış ki ittifak ortaklarımızdan iktisat alanında uzman ve liyakat sahibi isimler de hükümetin ekonomik yapısının içinde olacak. Hem sağ hem de sol yani her kesitten beşerler var partimizde. Genişleyebilir bir alanımızın olması da bize avantaj sağlıyor.

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU MODELİ TAM NOKTA ATIŞI: Sayın Meral Akşener’in değişim ismine ne yapmak istediğini milletimiz çok daha yeterli görmeye başladı. İki güçlü belediye liderinin da alanda Kılıçdaroğlu’nun yanında olması modeli, hakikaten tam nokta atışı. Mansur Yavaş toplumsal yardımlar ve toplumsal devlet açısından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni örnek belediye haline getirdi. Artık bunu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vazifesiyle Türkiye geneline yayacak. Ekrem İmamoğlu da kentleşme açısından İstanbul’un geniş imkânlarını tüm Türkiye’ye sağlayacak. Bu manada çok yeterli gidiyor çalışmaları.”

Ayrıca, ÂLÂ Parti’nin Hazine Bakanı adayının İYİ Parti İktisat Siyasetleri Lideri Prof. Dr. Bilge Yılmaz olduğunu hatırlatan Güçlü, “Dünya çapında bağımsız derecelendirme kuruluşlarından olumlu sesler geliyor. Bunlardan biri de FİTCH. Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantıda buna yönelik bir karar alındığını biliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir