Asiye Nur cinayetinde 2 sanığın müebbet hapsi istendi

Esenler’de geçen mayıs ayında Asiye Parıltı Atalay’ın, erkek arkadaşı Ümit Karakoyun tarafından silahla başından vurularak öldürülmesine ait soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Ümit Karakoyun ile maktul Asiye Işık Atalay’ın 7 yıl evvel kendi ortalarında nişanlandıklarına yer verildi.

Olay günü Asiye Işık Atalay’ın arkadaşı ile teyzesini yanına alarak şahit olan Çiğdem’in konutuna gittiği apartman girişinde şahit Çiğdem’in boşanma kademesindeki eşi kuşkulu Mesut Gezer’in kendilerini durdurarak, ‘Gitmeyin benim konutuma. Asiye girme benim evime’ dediği anlatıldı. Daha sonrasında Çiğdem’in ‘Siz konuta gelin, onun aslında uzaklaştırması var’ demesi üzerine Asiye Işık Atalay ve beraberindekilerin meskene çıktıkları belirtildi.

“ASİYE SENİ DE O YANINDAKİNİ DE VURACAĞIM”

Daha sonra şahit Çiğdem’in toplumsal medya hesabı üzerinde canlı yayın açarak, oyun havaları eşliğinde oyunlar oynadıklarının anlatıldığı iddianamede Ümit Karakoyun canlı yayına girerek ‘Asiye seni de o yanındakini de vuracağım. Bekleyin siz ben geliyorum. Meskenini biliyorum. Oynadığın oyunları açtığın göbeği sana göstereceğim. Kollayın kendinizi. Geberteceğim sizi’ halinde yorum yaptığı daha sonra canlı yayının kapatıldığı kaydedildi.

İddianameye nazaran,  Asiye ve beraberindeki ikili meskenden çıkarak yürüdükleri esnada Ümit yanlarına geldi. Daha sonra Ümit yanındaki silahı çıkartarak Asiye’nin çantasına koydu. Ümit, Asiye’ye ‘Yasin’le konuşuyormuşsun. Birlikte Kastamonu’ya gitmişsiniz. Hepsini öğrendim. Ben sana göstereceğim’ demesi üzerine Asiye de, ‘Yok o denli bir şey, yanlış duymuşsun’ dedi. Sonrasında Ümit ile Asiye tartışmaya başladı, tartışma sonucunda sanık Ümit, Asiye’ye iki el ateş ederek öldürdü. 

İddianamede sanık Ümit Karakoyun hakkında ‘Kadına karşı taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ hatasından ise 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması talep edildi.  Başka sanık Mesut Gezer hakkında ise ‘Kasten öldürmeye azmettirme’ cürmünden müebbet mahpus ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ hatasından 1 yıldan 3 yıla kadar cezalandırılması istendi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir